Gelinin En Yakın Kız Arkadaşı Ne Giymeli?

 

Gelinin en yakın kız arkadaşı nasıl bir elbise seçmeli?

 

Kendi düğününüzden sonra en çok yorulacağınız, en çok heyecanlanacağınız ve belki de düğün sahibinden dahi daha çok uğraşacağınız bir düğün hayal edecek olursanız, kendinizi tam olarak en yakın arkadaşınızın düğününde buluverirsiniz. Sizin için oldukça yorucu geçecek ancak bir o kadar unutulmaz olacak bugünde seçeceğiniz elbise sizi tamamlamalı ve mutlaka kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir formda olmalıdır.

Düğünün Yapılacağı Mekanın Önemi

Yapacağınız elbise tercihinde dikkate almanız gereken ilk unsur düğün mekanı olmalıdır. Hem ortama farklı bir boyuttan gelmiş gibi görünmemek adına hem de rahat edebileceğiniz kombini oluşturabilmek için mümkünse mekan konsept olarak bildiğiniz bir yer olması dışında daha önce gidip gözünüzle gördüğünüz bir yer olmalıdır, bu durumda işiniz çok daha kolaylaşacaktır. Kimse bir kır yada kumsal düğününe ağır kıymetli taşlarla süslü bir elbise ve ince bir stiletto ile katılmak istemeyeceği için bu aşama oldukça önemlidir. Elbiseniz eğer bir kır düğünü yapılıyor ise daha uçuş uçuş olmalı ve tercihen pastel renklerden oluşmalıdır ve tamamlayıcınız olan ayakkabınız mutlaka kısa veya dolgu topuktan yana tercih edilmelidir. Eğer düğün daha şık ve salon konseptli bir mekanda ise, gelinin en yakın arkadaşı elbisesi, daha ağır ve şık bir modelden oluşmalı, uzun bir abiye tercih edilmeli ve ayakkabı olarak zarif ve bantlı bir model ile tamamlanmalıdır.

Rahat Edebileceğiniz Doğru Elbiseyi Bulabilmek

O özel gecede, şıklık yarışı içerisinde olduğu kadar, konumundan dolayı gelinin en yakın arkadaşı; rahat bir elbise tercih etmek mecburiyetine de girmektedir. Gece boyunca oluşacak her türlü aksilikte yanına koşulacak, her türlü programdan haberdar olan sayılı kişilerden olacağından bir çok işe aynı anda koşturması gerekir ve aynı zamanda zarafetini koruyabilmelidir. Bu nedenle elbise kesinlikle tam bedeninizde olmalıdır, ne üzerinize büyük gelen ne de sizi sıkan bir elbise tercih etmemeniz tavsiye edilir. İki seçenekte size kendinizi rahatsız hissettirecek fazladan yorulmanıza neden olacaktır.

Doğru Elbise Modeli

Elbisenizin rahat olması demek, şık olamayacağı anlamına kesinlikle gelmemektedir. Bulunulan konumda göz önünde bulundurulduğunda gelinin en yakın arkadaşı elbisesi gecenin en şık seçimlerinden biri olmalıdır. Kumaş tercihi öncelikle olarak mevsim göz önünde bulundurularak yapılmalıdır, ancak kumaş seçerken mevsim ve mekan faktörleri göz önünde bulundurulduktan sonra fiziksel yapınızda mutlaka incelenmelidir. Bu konuda satış yapılan mağazadaki uzmandan yardım almanız da mümkündür. Saten, jarse gibi kumaşlar vücuttaki en küçük bir pürüzü dahi gösterebilecek nitelikte olduğundan fiziğinizle ilgili ufak tefek dahi sorunlarınız varsa, önerilen tercih etmemeniz yönündedir. Bunun yerine tafta, buzlu saten gibi hem inceltici hem de kusurları gizleyici kumaşları tercih etmek daha doğru olacaktır denilebilir.

Ayakkabı ve Çanta Tercihi

Gelinin en yakın arkadaşı elbisesi bu kadar özenilerek hazırlandıktan sonra, sadece rahatlık düşünülerek alabildiğine sade bir ayakkabı ile kombinlenebilir desek hem elbiseye hem düğün konseptine saygısızlık olacaktır. Bu nedenle alternatif çözümler geliştirmek en mantıklı karardır denilebilir, gece başında sizi tamamlayan en şık ve alabildiğine yüksek topuklular ile sahnede boy gösterdikten sona ilerleyen saatlerde ayakkabınızı, daha düşük topuklu bir ayakkabı hatta bir babet ile bile değiştirebilirisiniz. Çok fazla dikkat çekmeyeceğine ve yadırganmayacağına emin olabilirsiniz. Bir diğer konu çanta tercihi, çanta tercihinde de yine sahne önünde ve sahne arkasında iki ayrı parça kullanmanız gerekecektir.

Saç Modeli

Saç modeli büyük oranda elbise seçiminize göre şekillenecektir, ancak özellikle uzun saçlı iseniz örgü modelleri denemeniz size hem Helenistik bir hava katacak hem de bu sezonun en popüler trendine ayak uydurmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda gece boyunca toplu olacak olan saçlarınız sizi rahatsız etmeyecek ve yoğun temponuzdan etkilenerek bozulma riski en aza inmiş olacaktır.